Для учнів

Звертання. Правопис імен та по батькові. 

Нерідко, коли пишемо листа, заяву тощо, постаємо перед проблемою: "А як правильно звернутися до людини? Шановний Андріє чи Андрію?.."

Пропонований сервіс допоможе Вам швидко знайти відповідь на такі питання. У базі словника містяться словоформи для понад 2 600 імен та по батькові. 

дивитись тут

ВЧИМОСЯ МАЛЮВАТИ | Осінь 🍁🍂🍁🌰

Розглянемо, як намалювати осінній пейзаж гуашшю. Цей урок підходить для будь-якого віку, як школяреві, так і для дітей, так і для дорослих. 




Чому ялинка зелена?🎄

З давніх – давен оспівують у легендах, піснях, казках красу ялинки. Найбільш поширена ялина в Україні – у Карпатах, де її висота сягає до 50 метрів. Хвойні дерева ростуть і на півночі, і в південних степахялинка 4, де їх посадили українські лісівники. Високі ялини на Чернігівщині під палючим сонцем стали крислатими, приземкуватими. Але ялинка не втратила своєї привабливості і краси.ялинка 6 Давньослов’янська назва ялинки означає «колюча». Її листки – хвоїнки живуть на дереві 5-7 років, а самій ялинці, щоб вирости, потрібно не менше 12 років. В Україні є ялинки довгожителі, їхній вік – 500 років. А ось цікавий факт. Найстарішому дереву – рекордсмену, яке живе на нашій планеті, – 9950 років. Це ялинка, яка росте в горах Швеції. Хвойні ліси – легені планети. Один гектар ялинового лісу забезпечує потребу людини в кисні і дає понад 2500 тонн вологи. А скільки користі від хвойного повітря,ялинка 1 яке не дає змогу поширюватися хвороботворним мікробам. З ялини бджоли збирають пилок. Ялинка підгодовує і звірів і пташок. З деревини ялини виготовляють човни, музичні інструменти, меблі, папір, шовк, фанеру для літакобудування. А з ялина 2хвої виготовляють вітамін С.

Ви задумувались над тим чому ялинка весь рік зелена? Адже восени всі дерева скидають своє листя, а лісова красуня – ялинка всю зиму зелена й ошатна. Чому так відбувається? Зелені хвоїнки – голки – цеялинка 8 видозмінене листя. Хвоїнки такі маленькі і на дереві їх так багато, що якщо ялинка «скине» свій колючий одяг, їй не вистачить весни, щоб знову одягнутися в густу хвою. Та все ж ялинка, як й інші хвойні дерева, змінює свій зелений наряд. Але робить вона це дуже повільно.

Звідки ж пішла традиція прикрашати домівки ялинками? На Русі Новий рік розпочинався з 1 вересня. Російський цар Петро I видав наказ про зміну дати Нового року з 1 вересня на 1 січняялинка 2 1700 року і прикрашати ялиновими гілками, ялинками вулиці і домівки. Цей звичай він побачив у Німеччині. Хоча ще раніше у Німеччині не рубали ялини, а навпаки саджали їх на свято.


Розкажіть онуку. - 2013.- № 21-22. – С. 99 -10




Мультики українською для дітей

Коментарі